Osuszacz powietrza LTE 50 Eco

Budowlany osuszacz powietrza Remko LTE 50 Eco o wydajności 51 l/dobę. Charakteryzuje się dużą wydajnością osuszania przy minimalnym zużyciu energii (tylko 0,63 kWh), co pozwala zaoszczędzić pieniądze i czas. Dzięki możliwości podłączenia wężyka odprowadzającego skropliny, osuszacz może pracować w trybie ciągłym nawet 24 godziny na dobę.

 • Maks. dzienna wydajność osuszania: 51 l
 • Maks. przepływ powietrza: 380 m³/h
 • Zakres roboczy wilgotność: 40-100 %
Nr katalogowy
RE618510
W magazynie
Czas dostawy: do 7 dni
Gwarancja: 2 lata
Cena promocyjna 6 396,00 zł 5 200,00 zł Promocja 10 756,35 zł
Nr katalogowy
RE618510

Profesjonalny, przewoźny osuszacz budowlany Remko LTE 50 Eco o wydajności 51 l/dobę. Sterowany elektronicznie, gwarantuje ciągłą, bezawaryjną pracę. Dzięki możliwości podłączenia wężyka odprowadzającego skropliny, osuszacz może pracować nawet 24 godziny na dobę. Jest to szczególnie istotne w przypadku budów, gdzie ważna jest realizacja projektu zgodnie z harmonogramem prac. Jeżeli nie potrzebujemy, by osuszacz pracował całą dobę, skropliny będą odprowadzane do wbudowanego zbiornika o pojemności 10 l. Gdy zbiornik się zapełni, urządzenie to zasygnalizuje i automatycznie wyłączy się ze względów bezpieczeństwa. Osuszacz budowlany Remko LTE 50 Eco wyróżnia się niewielką wagą i solidną konstrukcją. Posiada duże koła i rączkę transportową, umożliwiające pracę w najbardziej wymagających warunkach. Budowlane osuszacze Remko mogą być stosowane do osuszania budynków, materiałów budowlanych, materiałów sypkich, papieru i wielu innych. Idealnie sprawdzą się na budowach, w magazynach, w muzeach, archiwach, a nawet suszarniach. Osuszacze Remko raz dwa wysuszą Twoje pranie. 

Zalety i korzyści:
RE618505_tips_01

Jak działają osuszacze Remko?

Wbudowany wentylator przepuszcza wilgotne powietrze zaczerpnięte z pomieszczenia nad zamontowanym w urządzeniu parownikiem, obniżając jego temperaturę poniżej punktu rosy. Nadmiar pary wodnej zostaje w ten sposób oddany przez powietrze w postaci kondensatu i zbiera się w pojemniku. Pozbawione nadmiaru wilgoci powietrze po ogrzaniu do temperatury pokojowej, zostaje następnie ponownie wypuszczone na zewnątrz.

Łatwa obsługa dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania.

Osuszacze Remko LTE posiadają czytelne, intuicyjne panele sterowania z elektronicznym wyświetlaczem. Standardowo na wyświetlaczu widać aktualny poziom wilgoci w pomieszczeniu oraz liczbę motogodzin sprężarki lub całkowite zużycie prądu przez osuszacz od pierwszego uruchomienia. Za pomocą strzałek ustawia się pożądany poziom wilgotności w pomieszczeniu. Wciśnięcie przycisku ROOM TEMP spowoduje wyświetlenie na 5 sekund aktualnej temperatury powietrza. 

 • Wskaźnik aktualnego poziomu wigotności w otoczeniu
 • Wskaźnik aktualnej temperatury w pomieszczeniu
 • Licznik motogodzin
 • Licznik zużycia energii od pierwszego uruchomienia
 • Wskaźnik zadanej wilgotności powietrza
RE618505_tips_02
RE618505_tips_03

Sprawna i bezawaryjna praca w trybie ciągłym, bez konieczności opróżniania zbiornika skroplin.

Profesjonalny, przewoźny osuszacz powietrza LTE 50 Eco o wydajności 51 l/dobę. Sterowany elektronicznie, gwarantuje ciągłą, bezawaryjną pracę. Dzięki możliwości podłączenia wężyka odprowadzającego skropliny, osuszacz może pracować nawet 24 godziny na dobę. Jest to szczególnie istotne w przypadku budów, gdzie ważna jest realizacja projektu zgodnie z harmonogramem prac. Jeżeli nie potrzebujemy, by osuszacz pracował całą dobę, skropliny będą odprowadzane do wbudowanego zbiornika o pojemności 10 l. Gdy zbiornik się zapełni, urządzenie to zasygnalizuje i automatycznie wyłączy się ze względów bezpieczeństwa.

Solidna i wytrzymała konstrukcja. Osuszacz idealnie nadaje się do pracy na budowach.

Osuszacz budowlany Remko LTE 50 Eco charakteryzuje się niewielką wagą, co jest szczególnie istotne wtedy, gdy często trzeba go transportować z miejsca na miejsce. Wykonany z wysokiej jakości wytrzymałej stali, gwarantuje sprawne działanie przez długie lata. Osuszacze można ustawiać jeden na drugim, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Solidna konstrukcja, duże koła i rączka transportowa umożliwiają pracę w najbardziej wymagających warunkach.

RE618505_tips_04
Zastosowanie:

Osuszacz do prac remotowo budowlanych

Dzięki zastosowaniu osuszaczy powietrza, można znacznie przyspieszyć prace wykończeniowe w nowych lub remontowanych budynkach. Osuszacze przyspieszają proces wysychania tynków, świeżo wylanych podłóg lub pomalowanych ścian.

 • Budowlane osuszacze powietrza pozwalają na szybsze przejście do kolejnych etapów pracy, a co za tym idzie – oszczędność czasu i pieniędzy.

Zapobieganie zbrylaniu materiałów sypkich

Wiele materiałów sypkich (np. spożywczych - cukier lub budowlanych np. cement) posiada właściwości higroskopijne czyli zdolność do pochłaniania wody z powietrza. Może to mieć wpływ na przechowywanie tych produktów, ich jakość jak i trudności z późniejszą obróbką. Osuszacze powietrza przeciwdziałają zbrylaniu materiałów, pozwalają na zmniejszenie wilgotności powietrza oraz utrzymywanie wilgoci w powietrzu na stałym, pożądanym poziomie.
.

 • Profesjonalne osuszacze powietrza, idealnie sprawdzają się w zapewnieniu odpowiedniej wilgotności w magazynach z produkatmi łatwo chłonącymi wilgoć.

Zapobieganie korozji

Jeżeli mamy do czynienia ze zbyt wysokim poziomem wilgoci w powietrzu, materiały i elementy metalowe mogą ulegać korozji (rdzewieć). Rdza zmienia właściwości metali, powodując ich uszkodzenia, co może stwarzać duże niebezpieczeństwo np. zawalenie metalowych konstrukcji. 

 • Zastosowanie osuszaczy powietrza w pomieszczeniach, w których metalowe elementy są narażone na działanie wilgoci, zapobiega korozji i pozwala uniknąć ewentualnych strat i kosztów.

Osuszanie po zalaniach lub budynków po powodziach

Ogromnym problemem może być zalanie budynku np. przez pęknięta rurę czy ulewne deszcze. Samo odpompowanie nadmiaru wody nie rozwiązuje problemu, ponieważ woda zdążyła wsiąknąć w podłogi i ściany. Może to spowodować zagrzybienie, zapach stęchlizny, a w najgorszym wypadku nawet uszkodzenie konstrukcji budynku. Pomocne w takich sytuacjach są osuszacze powietrza, które „wyciągają” nadmiar wody ze ścian i podłóg. W zależności od wydajności i temperatury powietrza, osuszacz Remko LTE 50 może zebrać do 51 litrów wody na dobę. Osuszacze powietrza są bardzo przydatne w przypadku zalań, podtopień czy osuszania popowodziowego.

 • Dodatkowo hygrostat, daje możliwość rgegulacji pożądanej wilgotności.

DANE TECHNICZNE

Więcej informacji
MarkaRemko
Gwarancja2 lata
Maks. dzienna wydajność osuszania51,00 l
Wydajność osuszania przy 30°C i 80% RH46,10 l
Wydajność osuszania przy 20°C i 70% rh25,60 l
Zakres roboczy temperatura3-32 °C
Zakres roboczy wilgotność40-100 % rh
Odprowadzanie skroplindo zbiornika lub na zewnątrz
Maks. przepływ powietrza380,00 m3/h
Pojemność zbiornika na skropliny10,00 l
Zasilanie230 V/1~/50 Hz
Pobór prądu znamionowego2,9 A
Maksymalne zużycie energii0,63 kW
Poziom ciśnienia akustycznego49 dB(A)
Czynnik chłodniczyR454C
Ekwiwalent GWP na CO20,88 t
Stopień ochrony IPIP 20
Wysokość z rozłożoną rączką945 mm
Wymiary wys./szer./głęb.795/540/540 mm
Funkcje i wyposażenieelektroniczne opóźnienie startu, licznik godzin pracy, licznik zużycia energii, system odmrażania gorącym gazem, hygrostat, czujnik temperatury
Waga38,00 kg
Pliki do pobrania
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Osuszacz powietrza LTE 50 Eco
Twoja ocena
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Jaki osuszacz powietrza wybrać na budowę ?
Osuszacze powietrza działające na budowach powinny charakteryzować się przede wszystkim solidną konstrukcją, wysoką jakością wykonania i wytrzymałością. Wymogi te spełniają wszystkie osuszacze Remko LTE – nazywane budowlanymi, profesjonalnymi lub przemysłowymi. Zostały one wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, posiadają duże koła i rączkę transportową ułatwiające ich przemieszczanie na budowie. W każdym z tych osuszaczy kondensat można odprowadzać bezpośrednio do kanalizacji za pomocą wężyka. Osuszacze budowlane Remko posiadają zabezpieczenia elektroniczne, dzięki którym urządzenia mogą pracować 24 godziny na dobę bez nadzoru.
W jakiej temperaturze działa osuszacz powietrza ?
Osuszacze powietrza Remko LTE, w zależności od modelu, działają w temperaturach od 3-32 stopni C. Największą wydajność osuszacze z tradycyjną sprężarką (działającą w oparciu o czynnik chłodniczy) osiągają przy temperaturach +25-30 stopni C.
Jak podłączyć osuszacz, żeby nie trzeba było ciągle opróżniać go z wody ?
W celu uniknięcia systematycznego opróżniania zbiornika skroplin, bezpośrednio do osuszacza podłącza się wężyk, którym skropliny odprowadzane są bezpośrednio na zewnątrz np. do studzienki kanalizacyjnej.
Gdzie jest odprowadzana woda z osuszacza powietrza ?
Woda, która powstaje w procesie osuszania powietrza, zbiera się we wbudowanym zbiorniku skroplin. Aby zapewnić ciągła pracę urządzenia, bez konieczności opróżniania zbiornika, można podłączyć do osuszacza gumowy wężyk, którym skropliny będą odprowadzane bezpośrednio np. do studzienki kanalizacyjnej.
Gdzie najlepiej ustawić osuszacz powietrza ?
W celu zapewnienia optymalnej cyrkulacji powietrza osuszacz najlepiej jest ustawić na środku pomieszczenia. Jeżeli jest to niemożliwe, osuszacz należy ustawić w dowolnym miejscu z zachowaniem co najmniej 50 cm odległości od ścian i innych obiektów. Osuszane pomieszczenie powinno mieć zamknięte okna i drzwi, żeby zapobiec dostawaniu się wilgoci z zewnątrz. Dla zwiększenia wydajności osuszania można ustawić urządzenie na wysokości 1 metra.
Czy znalazłeś to co szukałeś/aś?