Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA LRM 500

Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA LRM 500

Oczyszczacz powietrza Remko LRM 500 z filtrem HEPA H13, który usuwa z otoczenia 99,975% wirusów (w tym koronawirusa) i bakterii. Czujnik jakości powietrza określa poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu i na wyświetlaczu wskazuje aktualny stan jakości powietrza. Oczyszczacz jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 50 m².

 • Wydajność oczyszczania CADR: 450 m³/h
 • System filtracji: HEPA H13
 • Zalecany do pomieszczeń o kubaturze: 50 m³
 • Usuwa 99,975% wirusów i bakterii
Nr katalogowy
RE1620500
W magazynie
Czas dostawy: do 7 dni
Gwarancja: 2 lata
2 300,10 zł 1 870,00 zł
Nr katalogowy
RE1620500

Oczyszczacz powietrza Remko LRM 500 jest wyposażony w najwyższej jakości czterostopniowy system filtracji HEPA, który usuwa z otoczenia obce materie takie jak wirusy, bakterie, alergeny, smog, dym i pleśń. W urządzeniu zamontowane sa cztery, wymienne filtry - filtr wstępny, filtr piankowy, filtr z węglem aktywnym i filtr HEPA H13. Przy normalnym użytkowaniu (12h/7 dni w tygodniu) filtry zaleca się wymieniać raz w roku. Przy użytkowaniu intensywnym (24h/7 dni w tygodniu) filtry zaleca się wymieniać co pół roku. Na wyświetlaczu urządzenia pojawi się informacja o konieczności wymiany filtrów. Skuteczność oczyszczacza powietrza wynosi 99,975%. Urządzenie LRM zostało wyposażone w system jonizacji powietrza, który wspomaga proces oczyszczania poprzez generowanie jonów ujemnych (anionów). Aniony łączą się z mikrocząsteczkami zanieczyszczeń, co pozwala na ich wyłapanie przez filtry i usunięcie z powietrza. Czujnik jakości powietrza określa aktualny poziom zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu i na wyświetlaczu wskazuje aktualny stan jakości powietrza. Od razu widać, jak oczyszcza się powietrze w pomieszczeniu. Urządzenie posiada funkcję "sleep" - bardzo ciche działanie w połaczeniu z wygaszeniem diod na wyświetlaczu. Oczyszczacz jest przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni do 50 m². Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach, hotelach, restauracjach, biurach, domach opieki, studiach fitness, szkołach i przedszkolach. Zaletą oczyszczaczy powietrza Remko jest niewielka i płaska konstrukcja, dzięki której urządzenie zajmuje mało miejsca. Urządzenie zostało wyprodukowane w Niemczech.

Zalety i korzyści:
remko_lme_banner_sm02

Czyste powietrze w pomieszczeniu dla lepszego samopoczucia

Wysoka skuteczność oczyszczania powietrza, elegancki wygląd, oraz łatwość obsługi. 

 • Wysoce skuteczny filtr HEPA
 • Filtruje 99,975% wszystkich wirusów i bakteri
 • Przyjazny dla alergików - certyfikat ECARF (LRM 500)
 • Zintegrowany generator anionów
 • Wyświetlacz pokazujący jakość powietrza
 • Funkcja timera oczyszczacza
 • 3 prędkości wentylatora
 • Niski pobór prądu
 • Funkcja uśpienia zapewniająca cichą pracę, w tym wyłączanie podświetlenia wyświetlacza
 • Wyświetlacz wymiany filtra

4-stopniowy system filtrów HEPA oczyszczacza powietrza

4-stopniowy system filtrów HEPA firmy REMKO składa się z kombinacji 4 specjalnych filtrów, które są w stanie odfiltrować do 99,975% aerozoli obciążonych wirusami i zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu.

 • Specjalne filtry od lewej: filtr HEPA, wkład z węglem aktywnym, wkładka z pianki, nylonowy filtr wstępny
 • Przy normalnej pracy (12/7) żywotność zestawu filtrów wynosi jeden rok.
 • Przy intensywnej pracy (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) żywotność zestawu filtrów wynosi pół roku
remko_lme_banner_sm01
LRM350-500_Viren

Niemiecka Federalna Agencja Środowiska potwierdza:

Zarówno koronawirusy, jak i kropelki śliny wydychane przez usta mogą być zatrzymywane przez filtry HEPA zamontowane w oczyszczaczu powietrza Remko.

filtr1
Nylonowy filtr wstępny
Filtr wstępny wyłapuje grube cząsteczki, takie jak włókna, sierść zwierzęca i łupież, aby chronić kolejne filtry przed nadmiernym stresem i przedwczesnym nasyceniem przez większe cząsteczki.
filtr2
Mata filtracyjna z pianki
Ze względu na swoją bezwładność i nieuporządkowaną strukturę piankowej maty filtracyjnej do ich powierzchni przylegają średniej wielkości cząsteczki, takie jak duży pył i drobny piasek.
filtr_3
Kaseta z granulatem węgla aktywnego
Granulat węgla aktywnego w kasecie granulatu ma niezliczone mikroskopijne pory i układy kapilarne. Skutkuje to ogromną powierzchnią wewnętrzną, z której mogą być pochłaniane cząsteczki gazów, opary i zapachy z powietrza.
filtr4
Filtr HEPA
Dzięki skuteczności separacji 99,975% filtr HEPA usuwa z powietrza pozostałe drobniejsze cząsteczki, takie jak drobny kurz, pyłki, dym i zarazki. Oprócz systemu filtrów zintegrowany generator anionów można włączyć za pomocą jednego przycisku.
lmr_panel

Czytelny panel sterowania ze wskaźnikiem zanieczyszczenia powietrza

Podświetlany i intuicyjny panel sterowania wszystkimi funkcjami oczyszczacza powietrza

 • 1 Przycisk „ON/OFF” - włącza i wyłącza urządzenie Przycisk
 • 2 „Speed” - prędkość wentylatora. Naciskając ten przycisk można dokonać wyboru między stopniami prędkości wentylatora.  (1), niska, (2) średnia  i  (3) wysoka.
 • 3 Przycisk „TIMER”. Tym przyciskiem można aktywować opóźnienie automatycznego wyłączenia się oczyszczacza. Do wyboru opóźnienie czasowe wyłączenia  2, 4 i 8 godzinne
 • 4 Przycisk „Auto Fan”. Za pomocą tego przycisku można włączać i wyłączać automatyczne sterowanie wentylatorem. W przypadku jego aktywowania, urządzenie automatycznie dobiera prędkość wentylatora na podstawie jakości powietrza.
 • 5 Przycisk trybu nocnego „Sleep” Naciśnięcie tego przycisku włącza i wyłącza tryb nocny. W trybie nocnym prędkość wentylatora jest zredukowana do minimum a oświetlenie panelu kontrolnego jest przyciemnione.
 • 6 Przycisk wyświetlania jakości powietrza „AQ” Wyświetlacz wizualizujący jakość powietrza w pomieszczeniu. Kolor czerwony: słaba jakość powietrza, zółty: średnia jakość powietrza, zielony: dobra jakość powietrza.
 • 7 Przycisk generatora „anionów” - za pomocą tego przycisku można włączać i wyłączać
  generator anionów. Kiedy generator anionów jest aktywowany, oczyszczacz powietrza wytwarza aniony, które przyciągają i wiążą zawieszone cząsteczki w powietrzu. Tak związane cząstki można lepiej zatrzymać przez filtry ze względu na ich większą masę i zwiększoną średnicę.
 • 8 Przycisk „Lock” - zablokuj. Jego naciśnięcie aktywuje blokadę wszystkich przycisków. Odblokowanie następuje poprzez jego dłuższe wciśnięcie.
 • 9 Przycisk wymiany filtra „Filtr” - za pomocą tego przycisku można zresetować czyszczenie filtra lub komunikat o wymianie filtra po czyszczeniu filtra lub filtrzezmiana została zakończona. Jeśli czyszczenie filtra lub akonieczna jest wymiana filtra, odpowiednia dioda LEDmiga. Ponumerowane diody LED są przypisane w następujący sposób niskie:1: Filtr wstępny2: Mata z pianki filtracyjnej3: Kaseta z granulatem węgla aktywnego4: filtr HEPAPo włączeniu urządzenia odpowiedni filtrmożna wybrać przez krótkie naciśnięcie klawisza. Plikwybrana dioda LED świeci się światłem ciągłym. Czyszczenie filtralub komunikat o wymianie filtra można zresetować, naciskająci przytrzymując przez 3 sekundy.Licznik godzin pracy czyszczenia filtralub komunikat o wymianie filtra można również zresetować, jeślifiltr został wyczyszczony lub wymieniony przedwcześnie iodpowiednia lampka nie ogłasza jeszczezmiana. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj klawisz filtru przez3 sekundy, gdy urządzenie jest wyłączone. Tak szybkogdy diody LED zaczną migać, może być pożądany filtrwybrany przez ponowne naciśnięcie klawisza. Wybranyfiltr świeci się w sposób ciągły.Licznik godzin pracy czyszczenia filtralub komunikat o wymianie filtra można teraz zresetować za pomocąnaciśnięcie i przytrzymanie przez 3 sekundy. Operacjamożna anulować, naciskając klawisz Wł. / Wył
csm_Luftqualitaet-gut_125b1a5a29
Dobra jakość powietrza
csm_Luftqualitaet-mittel_b67b55906b
Przeciętna jakość powietrza
csm_Luftqualitaet-schlecht_f6f2686472
Zła jakość powietrza
Zastosowanie:

Oczyszczacz idealny dla alergików

Oczyszczacze powietrza to urządzenie zalecane dla osób wrażliwych na zanieczyszczenia wywołujące alergię. 

 • Oczyszczacz Remko skutecznie zatrzymuje unoszące się w powietrzu pyłki roślin kurz jak i sierść zwierząt oraz roztocza.

Przedszkola i żłobki

Przedszkola i żłobki to miejsca, gdzie należy szczególnie dbać o jakość powietrza i komfort przebywających tam dzieci. Oczyszczacz powietrza Remko jest w stanie ten komfort zapewnić minimalizując jednocześnie ryzyko rozprzestrzeniania się zarazków.  .

 • Oczyszczacz może usunąć do 99,975% aerozoli obciążonych wirusami i zanieczyszczeń z powietrza w pomieszczeniu.

Oczyszczacze w domach spokojnej starości

Wolne od zarazków, czyste powietrze, jest szczególnie istotne dla zdrowia seniorów. Osoby starsze, z obniżoną odpornością, często z wieloma chorobami, bywają szczególnie narażone na choroby układu oddechowego.

 • Oczyszczacze powietrza, dzięki temu, że wyłapują z otoczenia bakterie i wirusy, zmniejszają ryzyko chorób przenoszonych drogą kropelkową.

Oczyszczanie powietrza ze smogu

Smog, który szczególnie zimą daje nam się we znaki może być niebezpieczny dla zdrowia i życia. Związki powstałe w procesie spalania paliw kopalnych i drewna mogą powodować choroby układu oddechowego i serca, nowotwory oraz alergie.

 • Zastosowanie oczyszczacza powietrza z filtrem HEPA pozwala na oczyszczenie powietrza, którym oddychamy w mieszkaniu.

Gabinety lekarskie i dentystyczne

Zastosowanie oczyszczacza powietrza w gabinecie lekarskim lub dentystycznym powietrze, zmniejsza wśród pacjentów ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową np. grypą, covidem lub przeziębieniem. Oczyszczacz powietrza Remko usuwa do 99,975% bakterii i wirusów z powietrza.

 • Oczyszczacz powietrza dla gabinetu stomatologicznego usuwa również wiele innych szkodliwych substancji. Należą do nich pył ceramiczny, tlenek glinu a nawet cząsteczki metali powstałe w wyniku zabiegów stomatologicznych.

Oczyszczacz powietrza usuwa brzydkie zapachy np. dym papierosowy

Dzięki czterostopniowemu systemowi filtracji powietrza, oczyszczacz pochłania z otoczenia brzydkie zapachy np. kuchenne czy dym z papierosów.

 • Oczyszczacze Remko idealnie sprawdzają się w pomieszczeniach restauracyjnych itp.

DANE TECHNICZNE

Więcej informacji
Gwarancja2 lata
MarkaRemko
Maks. przepływ powietrza457,00 m3/h
Zasilanie230 V/1~/50 Hz
Pobór prądu znamionowego0,39
Zalecana kubatura pomieszczenia50,00 m3
Maksymalne zużycie energii0,57 kW
Poziom ciśnienia akustycznego29/40/45/59 dB(A)
Stopień ochrony IPIP 20
Wymiary wys./szer./głęb.682/440/190 mm
Waga9,70 kg
Pliki do pobrania
Znaleźliśmy inne produkty, które mogą Cię zainteresować!
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA LRM 500
Twoja ocena
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Co to jest oczyszczacz powietrza ?
Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które usuwa pewne zanieczyszczenia z powietrza i poprawia jego jakość w pomieszczeniach. Oczyszczacze powietrza najczęściej używane są w domach i biurach, są pomocne dla osób cierpiących na alergie, astmę, wrażliwość chemiczną i inne problemy związane z układem oddechowym.
Czy oczyszczacz powietrza radzi sobie ze smogiem ?
Oczyszczacze powietrza są niezastąpione zwłaszcza w walce z zanieczyszczeniami smogowymi dostającymi się do mieszkań. Oczyszczacz, który skutecznie poradzi sobie ze smogiem, powinien posiadać odpowiedni kilku stopniowy poziomów filtracji. Najczęstsze połączenie to filtr wstępny, węglowy i HEPA. Pierwszy z nich zatrzymuje największe zanieczyszczenia, oszczędzając w ten sposób pozostałe, bardziej wyspecjalizowane i dokładne filtry.
Jak działa oczyszczacz powietrza ?
W oczyszczaczu powietrza znajduje się zestaw czterech filtrów - filtr wstępny, filtr piankowy, filtr z węglem aktywnym i filtr HEPA H13. Przy pomocy wydajnego wentylatora, powietrze z pomieszczenia jest zasysane, a następnie przepuszczane przez kolejne filtry i oczyszczane. Oczyszczone powietrze trafia z powrotem do pomieszczenia.
Jak dobrać oczyszczacz powietrza ?
Oczyszczacz powietrza dobieramy do powierzchni pomieszczenia, w którym chcemy oczyścić powietrze. Firma Remko posiada w ofercie dwa modele urządzeń, przeznaczone do maksymalnie 35m2 i 50m2. Kupując oczyszczacz powietrza warto także kierować się takimi parametrami jak głośność urządzenia, wbudowana funkcja Sleep (cicha praca i wyłączenie diod), częstotliwość wymiany filtrów, pobór mocy, certyfikat ECARF (czy urządzenie jest przeznaczone dla alergików).
Co daje jonizacja w oczyszczaczu powietrza ?
Generator jonów wspomaga proces oczyszczania poprzez generowanie jonów ujemnych (anionów). Aniony łączą się z mikrocząsteczkami zanieczyszczeń i brzydkich zapachów, co pozwala na ich lepsze wyłapywanie przez filtry i usunięcie z powietrza. Dodatkowo, jony ujemne wpływają na dobre samopoczucie.
Gdzie najlepiej ustawić oczyszczacz powietrza w pomieszczeniu ?
W celu zapewnienia idealnej cyrkulacji powietrza, oczyszczacz najlepiej jest ustawić na środku pomieszczenia. Jeżeli nie ma takiej możliwości, urządzenie możemy ustawić w dowolnym miejscu, zachowując co najmniej 20 cm odstępy z każdej strony oczyszczacza.
Czy filtry w oczyszczaczu należy czyścić ?
Filtr piankowy, mata z węglem aktywnym i filtr HEPA nie nadają się do regeneracji. Zużyte filtry należy wymienić na nowe, gdy uległy uszkodzeniu lub nastąpił termin ich wymiany. Filtr nylonowy (filtr wstępny) można czyścić np. z włosów, kurzu itp. odkurzając go lub płucząc letnia wodą.
Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza ?
Oczyszczacz powietrza, dzięki swojej konstrukcji i czterostopniowemu systemowi filtracji, oczyszcza powietrze, którym oddychamy z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Wspomaga nasze zdrowie i komfort życia, zwłaszcza w rejonach borykających się ze smogiem. W sezonie jesienno-zimowym pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą kropelkową wśród domowników. Czyste, wolne od pyłków i zarodników grzybów powietrze sprzyja alergikom, małym dzieciom i starszym ludziom. Inwestycja w oczyszczacz powietrza jest inwestycją we własne zdrowie.
Gdzie mogę kupić wkłady filtracyjne do oczyszczacza powietrza ?
Wszystkie filtry do oczyszczaczy powietrza Remko można zakupić bezpośrednio na stronie www.remko.pl lub u naszych partnerów handlowych.
Jak głośno działa oczyszczacz powietrza ?
Oczyszczacze powietrza firmy Remko pracują bardzo cicho, zwłaszcza na najmniejszych obrotach. Dodatkowo posiadają funkcję SLEEP, której uruchomienie powoduje wyciszenie pracy urządzenia do minimum wraz z wygaszeniem wszystkich diod.
Czy znalazłeś to co szukałeś/aś?