Osuszacz powietrza ETF 360 Eco

Przenośny osuszacz powietrza Remko ETF 360 Eco to niewielki, wykonany z lekkich materiałów osuszacz kondensacyjny o wydajności 36 litrów na dobę. Bardzo prosty w obsłudze – intuicyjny panel sterowania ułatwi nam odpowiednie zaprogramowanie urządzenia. Wbudowany higrostat umożliwia całodobową kontrolę wilgotności powietrza - możemy ustawić poziom wilgotności jaki chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu.

  • Maks. dzienna wydajność osuszania: 40 l
  • Maks. przepływ powietrza: 320 m³/h
  • Zakres roboczy - temperatura: 6-32°C
  • Zakres roboczy - wilgotność: 40-99 %
Nr katalogowy
RE1610365
W magazynie
Czas dostawy: do 7 dni
Gwarancja: 2 lata
3 185,70 zł 2 590,00 zł
Nr katalogowy
RE1610365

Przenośny osuszacz powietrza Remko ETF 360 Eco to niewielki, wykonany z lekkich materiałów osuszacz kondensacyjny o wydajności 36 litrów na dobę. Bardzo prosty w obsłudze – intuicyjny panel sterowania ułatwi nam odpowiednie zaprogramowanie urządzenia. Wbudowany higrostat umożliwia całodobową kontrolę wilgotności powietrza - możemy ustawić poziom wilgotności jaki chcemy uzyskać w danym pomieszczeniu. Wysoki przepływ powietrza gwarantuje szybkie efekty - koniec ze stęchlizną, pleśnią, rdzą i wilgocią. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze, domowy osuszacz powietrza Remko ETF 360 Eco z łatwością można przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego. Jest gotowy do użycia od razu po dostawie, wystarczy podłączyć go do prądu. Urządzenie posiada wbudowaną pompkę skroplin, która umożliwia odprowadzanie skroplin powyżej poziomu osuszacza. Mogą być one także zbierane do wbudowanego zbiornika o pojemności 6,5 l lub odprowadzane grawitacyjnie wężykiem do kanalizacji. Ekologiczny czynnik chłodniczy R290, którym został napełniony układ osuszacza nie powoduje szkód w warstwie ozonowej.

Domowe osuszacze powietrza Remko serii ETF łączą w sobie wysoką jakość i wydajność z przystępną ceną. Idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza. Urządzenie stosuje się przede wszystkim do osuszania łazienek, domowych spa i piwnic, prania w suszarniach, pokojów dziennych, sypialni, kuchni, domków letniskowych i przyczep kempingowych, nowo wybudowanych budynków. Sprawdzi się także idealnie w celu zapewnienia odpowiedniego klimatu i pożądanej wilgotności powietrza w archiwach, laboratoriach, muzeach, bibliotekach i księgarniach.

Zastosowanie:

Osuszacz dla archiwów, muzeów, bibliotek

Zachowanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza jest szczególnie istotne w przypadku wszelkiego rodzaju zbiorów archiwalnych i muzealnych, będących naszym dziedzictwem narodowym. Zastosowanie osuszaczy powietrza wyposażonych w higrostat, gwarantuje utrzymanie wilgoci na stałym, pożądanym poziomie.

  • W efekcie osuszacze powietrza zapobiegają rozwojowi mikroorganizmów, pleśni i rdzy, które mogą przyczyniać się do uszkodzeń dokumentów i eksponatów.

Osuszacze domowe idealne do łazienek i domowych spa

W łazienkach oraz domowych SPA często generowane są duże ilości pary wodnej. Wilgotność powietrza w pomieszczeniu wzrasta do maksymalnych poziomów, powodując nawet skraplanie pary i jej osiadanie na ścianach. Nie jest to komfortowy klimat dla człowieka. Przyjmuje się, że optymalna wilgotność względna w pomieszczeniu wynosi około 50%.

  • Domowe osuszacze powietrza, wyposażone w higrostat, pozwalają na zaprogramowanie urządzenia tak, by poziom wilgoci w pomieszczeniu utrzymywał się w przedziale pomiędzy 40 a 60%.

Delikatne i szybkie suszenie prania

Osuszacze powietrza doskonale sprawdzą się do suszenia prania zarówno w mieszkaniach jak i dużych pralniach. Dzięki wydajnemu wentylatorowi, wysokiej wydajności i dużemu przepływowi powietrza, czas suszenia prania można skrócić co najmniej o połowę.

  • Dodatkowo, zastosowanie osuszacza powietrza nie powoduje uszkodzeń ubrań.

Domki letniskowe i kempingi

Osuszacz powietrza może przydać się w domkach letniskowych i kempingach, zwłaszcza tych położonych nad wodą. Zbyt wilgotne powietrze powoduje dyskomfort i złe samopoczucie. Osuszonym powietrzem oddycha się przyjemniej, zwłaszcza w upalne dni

  • Dodatkowo, zbyt wysoka wilgotność powietrza może powodować wypaczanie drewna w drewnianych domkach letniskowych.

DANE TECHNICZNE

Więcej informacji
MarkaRemko
Gwarancja2 lata
Maks. dzienna wydajność osuszania40,00 l
Wydajność osuszania przy 30°C i 80% RH36,00 l
Wydajność osuszania przy 20°C i 70% rh32,00 l
Wydajność osuszania przy 15°C i 60% rh8,20 l
Zakres roboczy temperatura6-32 °C
Zakres roboczy wilgotność40-100 % rh
Odprowadzanie skroplindo zbiornika lub na zewnątrz pompką
Maks. przepływ powietrza320,00 m3/h
Pojemność zbiornika na skropliny6,50 l
Zasilanie230 V/1~/50 Hz
Pobór prądu znamionowego2,7 A
Maksymalne zużycie energii0,55 kW
Poziom ciśnienia akustycznego53/49 dB(A)
Czynnik chłodniczyR290
Wymiary wys./szer./głęb.280/390/600 mm
Funkcje i wyposażeniesystem odmrażania gorącym gazem, hygrostat, czujnik temperatury, filtr zanieczyszczeń, wbudowana pompka skroplin
Waga18,00 kg
Pliki do pobrania
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Osuszacz powietrza ETF 360 Eco
Twoja ocena
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Dlaczego warto kupić osuszacz powietrza ?
Nadmierna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powoduje złe samopoczucie oraz może przyczyniać się do powstania szkód materialnych. Wilgotne powietrze może się skraplać i osiadać na różnych powierzchniach, powodując wypaczanie i butwienie drewna, korozję elementów metalowych, powstawanie pleśni i zapach stęchlizny. Jeżeli mieszkamy blisko akwenów wodnych lub w klimacie charakteryzującym się wysoką wilgotnością, warto rozważyć zakup osuszacza, by poprawić samopoczucie oraz zapobiec szkodom powodowanym przez nadmiar wody.
Jaki jest idealny poziom wilgotności w mieszkaniu ?
Przyjmuje się, że optymalny poziom wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie wynosi od 40% do 60%. Zbyt suche powietrze owocuje drapaniem w gardle, suchymi śluzówkami, swędzeniem skóry i większą podatnością na infekcje. Zbyt wilgotne powietrze, oprócz gorszego samopoczucia i problemów z oddychaniem, powoduje skraplanie się wody na sprzętach, powstawanie pleśni, stęchlizny i korozji.
Co wybrać osuszacz powietrza czy pochłaniacz wilgoci ?
Jeżeli mamy do czynienia z incydentalnym nadmiarem wilgoci np. związanym z dużym poziomem wilgotności i wysoką temperaturą powietrza na zewnątrz, możemy posiłkować się pochłaniaczami wilgoci. Działają one na zasadzie absorpcji czyli pochłaniania wilgoci. Jednakże pochłaniacze nie są w stanie przyjąć dużych ilości wody, mają ograniczone działanie i najlepiej sprawdzają się w bardzo małych pomieszczeniach. Jeżeli zaś mamy stały problem z podwyższonym poziomem wilgoci w pomieszczeniu, lepiej sprawdzi się osuszacz powietrza. Osuszacze powietrza mogą zebrać od kilku do kilkudziesięciu litrów wody na dobę. Będą lepszym rozwiązaniem jeżeli zmagamy się np. z zalaniem, mieszkamy nad akwenami wodnymi lub chcemy zapewnić w jakimś pomieszczeniu stały poziom wilgotności względnej.
Do czego można użyć wody z osuszacza ?
Woda, która zbierana jest w zbiorniku osuszacza nie nadaje się do picia, ale można nią podlewać kwiaty lub użyć do żelazka (jest w pewnym stopniu destylowana).
Czy osuszacz powietrza chłodzi ?
Osuszacz powietrza nie schładza powietrza w pomieszczeniu. Osusza je z nadmiaru wilgoci i nawet nieznacznie podgrzewa.
Czy osuszacz powietrza jest szkodliwy ?
Niektóre, zwłaszcza tańsze osuszacze powietrza posiadają ozonatory oraz lampy UV. Ozon i promieniowanie ultrafioletowe w dużych ilościach mogą być szkodliwe dla zdrowia, ale zazwyczaj osuszacze nie generują takich ilości. Osuszacze firmy Remko w ogóle nie posiadają tych elementów, więc są w pełni bezpieczne w użytkowaniu.
Czy znalazłeś to co szukałeś/aś?