Nagrzewnica powietrza elektryczna Remko ELT 18-S

Nagrzewnica powietrza elektryczna Remko ELT 18-S

Elektryczna, przenośna nagrzewnica Remko ELT 18-S o wydajności 18 kW, z możliwością podłączenia do dwóch przewodów rozprowadzających powietrze. Nagrzewnica osiada trójstopniową regulację mocy co 6 kW. Przeznaczona do pracy w najbardziej wymagających warunkach, zwłaszcza tam, gdzie istnieje potrzeba doprowadzenia ciepła na dłuższą odległość.

  • Znamionowa moc grzewcza: 18 kW
  • Przepływ powietrza: 1600 m³/h
  • Źródło zasilania: 400 V/27,8 A
  • Przewód powietrzny - opcja
Nr katalogowy
RE114400
W magazynie
Czas dostawy: do 7 dni
Gwarancja: 2 lata
11 193,00 zł 9 100,00 zł
Nr katalogowy
RE114400
Wyprzedaż: Nie

Przenośna, elektryczna nagrzewnica powietrza Remko ELT 18-S to bezpieczne i niezawodne urządzenie przeznaczone do ogrzewania pomieszczeń. Posiada trójstopniową regulację mocy trzy razy po 6 kW. Oznacza to, że w razie potrzeby można dostosować jej wydajność do potrzeb. Nagrzewnica elektryczna Remko ELT 18-S została specjalnie zprojektowana do pracy z elastycznymi przewodami rozprowadzającymi gorące powietrze. Łączy w sobie wszystkie zalety nagrzewnic Remko z wszechstronnym zastosowaniem przewodów powietrznych. Dzięki maksymalnej długości 15 metrów, rękaw można skierować wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Zestaw ELT 18-S z przewodem idealnie nadaje się do ogrzewania lub osuszania np. szybów lub szklarni. Specjalny rozdzielacz Remko umożliwia podłączenie na raz dwóch przewodów powietrznych do jednej nagrzewnicy. Urządzenie jest zasilane prądem o napięciu 400 V, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczne w eksploatacji. Brak emisji spalin pozwala na wykorzystanie nagrzewnicy nawet w niewentylowanych pomieszczeniach. Nagrzewnica posiada wydajny wentylator osiowy, który gwarantuje najbardziej korzystne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Wszystkie elementy grzewcze zostały wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, są odporne na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Gwarantuje to bezawaryjną, wydajną pracę przez długie lata. Opcjonalnie dostępny termostat umożliwia w pełni automatyczną, długą pracę nagrzewnicy. Po uzyskaniu w pomieszczeniu ustawionej na termostacie temperatury, nagrzewnica wyłączy się, a włączy ponownie, gdy temperatura spadnie. Zapobiega to wahaniom temperatury w pomieszczeniu, co może być szczególnie istotne wtedy, kiedy zależy nam na utrzymywaniu stałej, określonej temperatury powietrza. Nieduże rozmiary i waga przenośnej, elektrycznej nagrzewnicy ELT 18-S umożliwiają łatwy transport i zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Solidna, wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Cicha i bez emisyjna praca sprawiają, że urządzenie jest przyjazne dla środowiska. Dzięki temu, że całość pobieranego z sieci prądu jest przetwarzana w ciepło, nie występuje tu strata energii. W związku z tym nagrzewnica jest przyjazna dla środowiska i generuje niewielkie koszty eksploatacji.

Zastosowanie:

Źródło ciepła w przypadku awarii ogrzewania

Zasilane elektrycznie, niewielkie nagrzewnice przenośne ELT mogą stanowić źródło ogrzewania domów i biur w przypadku awarii innych źródeł ciepła (pieca, problemów z dostawami gazu, węgla czy oleju opałowego). Mniejsze modele nagrzewnic, zasilane prądem o napięciu 230V wystarczy podłączyć do gniazdka, by cieszyć się ekologicznym, czystym ciepłem. 

  • Całość pobieranej przez nagrzewnicę energii jest przetwarzana w ciepło, w związku z czym nagrzewnica generuje niewielkie koszty eksploatacji.

Nagrzewnica do ogrzewania warsztatów i magazynów

Przenośne nagrzewnice elektryczne Remko doskonale sprawdzą się do ogrzewania warsztatów, magazynów i innych pomieszczeń, w których pracują lub przebywają ludzie. Zamiast budować kotłownie i instalacje grzewcze, zasilane olejem lub gazem, wystarczy podłączyć nagrzewnicę do prądu. Wysoka wydajność i to, że całość pobranej energii elektrycznej zamieniana jest w ciepło, sprawiają, że nagrzewnice elektryczne Remko stanowią alternatywę dla standardowych źródeł ogrzewania..

  • Idealne źródło ogrzewania nadmuchowego wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie ze względu na zasilanie prądem elektrycznym i brak emisji substancji szkodliwych dla zdrowia.

Ogrzewanie punktowe

Niewielkie rozmiary i waga nagrzewnic elektrycznych Remko gwarantują łatwość transportu i ustawienie urządzeń w dowolnych miejscach. Dlatego nagrzewnice elektryczne idealnie sprawdzą się jako ogrzewanie punktowe czyli np. ogrzewanie poszczególnych stanowisk pracy w dużych halach. Doskonale sprawdzą się też na koncertach, na planach filmowych, w teatrach itp. 

  • Ogrzewnia punktowe nagrzewnicami nadmuchowymi to oszczędność energii i szybki czas od włączenia do ogrzania przestrzeniu roboczej.

Odladzanie pojazdów

Przenośne nagrzewnice elektryczne Remko znakomicie sprawdzą się do zimowego utrzymania taboru kolejowego lub samochodowego. Niskie temperatury, opady śniegu i oblodzenie, mogą unieruchomić środki transportu i spowodować straty materialne. 

  • Do odladzania autobusów, samochodów czy pociągów, szczególnie przydatne będą nagrzewnice Remko ELT 18-S, do których można podłączyć przewód, doprowadzający gorące powietrze w konkretne miejsce.

DANE TECHNICZNE

Więcej informacji
Gwarancja2 lata
MarkaRemko
Nominalne obciążenie cieplne18,00 kW
Nominalna moc cieplna18,00 kW
Termostatopcja dodatkowa
Zasilanie400 V/3~/50 Hz
Stopień ochrony IPIP 20
Typ obudowyMalowana metalowa
Pliki do pobrania
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nagrzewnica powietrza elektryczna Remko ELT 18-S
Twoja ocena
Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Brak pytań
Czy znalazłeś to co szukałeś/aś?